DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of select hardwoods and pine veneers | Yes |
|---|---|
| Driftwood drawer fronts add to the laid back lifestyle | Yes |
| Clean front frame gives the case a clean modern vibe | Yes |
| Custom designed two piece hardware makes the piece truly unique and functional | Yes |
| Framed end panels | Yes |
| Six drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Top drawers have a felt-lined drawer bottom, bottom drawers have Cedar veneer bottoms, all others are veneer drawer bottoms | Yes |
| Dust panel under bottom drawers | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 20.00″D X 36.00″H |
| Weight | 169.75 lbs |
| Weight | 169.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Cabana Blue |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Reviews
There are no reviews yet.