DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Fabric | Yes |
|---|
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Plush upholstered seat and back with welt trim | Yes |
| Blue and white striped fabric accent the modern coastal vibe of the group | Yes |
| Curved back for extra comfort | Yes |
| Outdoor rated fabric for easy cleaning and lasting beauty | Yes |
| Upholstered with 100% Acrylic | Yes |
| Cleaning Code: WS | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Dimensions | 19.50″W X 22.60″D X 36.00″H |
| Weight | 16.53 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.6 × 19.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | White Caps |
| Style | Cottage |
| Collection | Rosalie |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
Reviews
There are no reviews yet.