DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Constructed of select hardwood solids and random matched Walnut veneers |
|---|---|
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Elegant taper post |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Modern twist on a classic four poster bed |
| 5/0-6/6 Poster Bed Post | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 02.75″W X 02.75″D X 82.00″H |
| Weight | 41.01 lbs |
| Elegant taper post | Yes |
| Modern twist on a classic four poster bed | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 2.75 × 82 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Clasic Walnut |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Elsie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.