DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| 6/0-6/6 Uph Footboard | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 6/0-6/6 Uph Footboard | Framed upholstered footboard gives sleek modern look |
| 6/0-6/6 Uph Footboard | The ivory upholstery with nail head trim compliments the cabernet wood finish |
| 6/0-6/6 Uph Footboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 6/0-6/6 Uph Footboard | Cleaning code: W |
| 6/0-6/6 Uph Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 79.50″W X 03.31″D X 27.00″H |
| Weight | 76.72 lbs |
| Framed upholstered footboard gives sleek modern look | Yes |
| The ivory upholstery with nail head trim compliments the cabernet wood finish | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Weight | 76.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.31 × 79.5 × 27 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Dark Cabernet |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Lydia |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.