DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Inspired by the organic beauty of California wine country, the Vineyard Row 44-inch Square Mirror combines wood in the light and airy Sonoma finish with rustic hammered metal accents in the 4 corners and beveled mirror glass. The Sonoma finish is reminiscent of the crisp white wines of the Sonoma region.
| Back Panel Material | MDF |
|---|---|
| Carton Height | 6.25 |
| Carton Length | 48.75 |
| Carton Weight | 95.00 |
| Carton Width | 48.75 |
| Depth | 2.50 |
| Distressing | Yes |
| Height | 44.00 |
| Material Description | Wood, Mirror and Metal |
| Mirror Glass Diagonal | 52.75 |
| Mirror Glass Dimensions | 37.625W x 38.125H |
| Style | Casual |
| Width | 44.00 |
| Wood Distressing Type | Rasping, sandblasting |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 73 |
| Image Role Data | {“6952_90002_80_90006_80_room”:[“Room Image 1″],”6952_90006_80_straight_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – Straight”]} |
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 44 × 44 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Vineyard Row |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.