DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Tasteful and refined, the Leesburg Martini Table packs pedigree and style into a petite 18 W x 18 D footprint. From the carved and sculptured base leading to a shelf on four spool feet to the traditional pie-shaped top, the design is in the details of this table, finished in a traditional mahogany color with elegant cathedral and swirl mahogany veneers with light physical distressing.
| Carton Height | 7.25 |
|---|---|
| Carton Length | 21.50 |
| Carton Weight | 22.05 |
| Carton Width | 25.50 |
| Depth | 18.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 25.50 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Grain and Swirl Mahogany and Ebony Veneers |
| Metal Distressing | No |
| Style | Traditional/Formal |
| Top Load Capacity | 40 lbs |
| Width | 18.00 |
| Wood Distressing Type | Wormholes |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 15.43 |
| Image Role Data | {“5381_80117room”:[“Room Image 1″],”5381_80117silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5381_80117top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 15.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 25.5 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Leesburg |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.