DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Gas lift height adjustment handle | Yes |
| Adjustable seat height from floor: 17 1/2″ – 21 1/2″ | Yes |
| Swivel and five-prong tilt base with rocker tension adjustment knob | Yes |
| Equipped with casters for convenient mobility. Never roll casters on unprotected hardwood or vinyl flooring | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Dimensions | 20.25″W X 27.50″D X 38.00″H |
| Weight | 44.09 lbs |
| Weight | 44.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 20.25 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.