DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Offering a modern silhouette in a classic pattern, the Commerce & Market Cocktail Table has an octagonal shape, plinth base and a striped design using contrasting neutral-colored finishes. Crafted of Mango Wood, the table has a light wood finish and is on casters for easy mobility.
| Carton Height | 21.50 |
|---|---|
| Carton Length | 44.50 |
| Carton Weight | 114.00 |
| Carton Width | 47.50 |
| Depth | 42.00 |
| Feature Filter | Casters |
| Height | 19.00 |
| Important Use Information | We are not responsible for damage to carpets, rugs or other makes and models of flooring caused by caster use. |
| Material Description | Mango Wood |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 42.00 |
| Weight | 94 |
| Image Role Data | {“7228_80022_05_detail1”:[“Detail Image 1″],”7228_80022_05_room”:[“Room Image 1″],”7228_80022_05_room2”:[“Room Image 2″],”7228_80022_05_room3”:[“Room Image 3″],”7228_80022_05_silo”:[“Silo Ima |
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 19 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.