DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
A tactile, earthy Mango Wood top combines with an elegant gold metal base in the Octavius hexagonal-shaped cocktail table, creating a youthful yet timeless style.
| Carton Height | 19.50 |
|---|---|
| Carton Length | 41.50 |
| Carton Weight | 76.00 |
| Carton Width | 41.50 |
| Depth | 39.00 |
| Distressing | No |
| Height | 17.00 |
| Material Description | Iron and Mango Wood |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 125 lbs |
| Width | 39.00 |
| Weight | 60 |
| Image Role Data | {“7228_80050_00_detail”:[“Detail Image 1″],”7228_80013_89_80050_00_821_5012_room”:[“Room Image 1″],”7228_80050_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80050_00_top”:[“Top Silo Ima |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 17 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.