DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Rustic meets sleek with the St. Armand Square Cocktail Table, featuring a top crafted of Acacia Solid Wood in a light natural finish and a metal base in an antique bronze finish.
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 7.75 |
| Carton Length | 34.00 |
| Carton Weight | 39.68 |
| Carton Width | 33.25 |
| Depth | 30.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 18.25 |
| Material Description | Acacia Solids with Round Metal Tube and Metal Sheet |
| Metal Distressing | No |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 75 lbs |
| Width | 30.00 |
| Wood Distressing Type | Tiger scratches |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 33.07 |
| Image Role Data | {“5601_80112_115_85001_LTWD_room”:[“Room Image 1″],”5601_80112_LTWD_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5601_80112_LTWD_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 33.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 18.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.