DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
With an Arts & Crafts appeal, the Commerce & Market Console has a fresh natural light wood finish and features a half-circle motif base and stretcher.
| Carton Height | 30.50 |
|---|---|
| Carton Length | 13.00 |
| Carton Weight | 119.00 |
| Carton Width | 79.00 |
| Depth | 20.00 |
| Distance Between Legs – Front to Back | 11 |
| Distance Between Legs – Left to Right | 64 |
| Distressing | Yes |
| Height | 38.50 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Clean Acacia Solids |
| Style | Casual |
| Top Clearance | 36 |
| Top Coat Material | Nitrocellulose lacquer |
| Top Dimensions | 76W x 20D x 2.625TH |
| Top Load Capacity | 200 lbs |
| Width | 76.00 |
| Wood Distressing Type | Wire brushing, sandblasting, worm holes, rasping, sand-through |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 100 |
| Image Role Data | {“7228_85004_85_detail1”:[“Detail Image 1″],”7228_85004_85_room”:[“Room Image 1″],”7228_85004_85_room2”:[“Room Image 2″],”7228_85004_85_room3”:[“Room Image 3″],”7228_85004_85_silo”:[“Silo Ima |
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 76 × 38.5 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.