DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
With understated opulence, the delicately-scaled Commerce & Market Console Table combines White Travertine Stone on the shaped top and bottom shelf with a gold-colored metal frame.
| Best Seller | No |
|---|---|
| Carton Height | 35.25 |
| Carton Length | 19.50 |
| Carton Weight | 89.50 |
| Carton Width | 45.75 |
| Depth | 16.00 |
| Distressing | No |
| Height | 32.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Material Description | White Travertine Stone and Carbon Steel |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Casual |
| Top Load Capacity | 90 lbs |
| Width | 42.00 |
| Weight | 77.5 |
| Image Role Data | {“7228_80012_00_room”:[“Room Image 1″],”7228_80012_00_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”7228_80012_00_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 77.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 42 × 32 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.