DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Graceful in form and timeless in design, the Commerce & Market Modern Console has an interlocking base design and is crafted of clean Acacia Solids in natural light wood finish.
| Best Seller | No |
|---|---|
| Carton Height | 11.00 |
| Carton Length | 27.50 |
| Carton Weight | 134.48 |
| Carton Width | 85.25 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 16.00 |
| Distance Between Legs – Left to Right | 41 |
| Distressing | Yes |
| Height | 32.25 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Clean Acacia Solids |
| Style | Casual |
| Top Clearance | 29.75 |
| Top Coat Material | Butyrate lacquer |
| Top Dimensions | 80W x 16D x 2.375TH |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 80.00 |
| Wood Distressing Type | Wire brushing, sandblasting |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 101.41 |
| Image Role Data | {“7228_85007_80_room”:[“Room Image 1″],”7228_50662_80_50012_85_80022_05_50647_00_50633_80_85007_80_CC317_086_CC317_086_room”:[“Room Image 2″],”7228_85007_80_silo”:[“Silo Image 1”,”Silo – 3/4 |
| Weight | 101.41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 80 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.