DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
An abstract art lover’s dream, the Connelly Hall Console has an organic beauty, combining a Cathedral Black Walnut Veneer top and a random-pattern metal base in a soft, earthy gold finish.
| Carton Height | 7.00 |
|---|---|
| Carton Length | 35.00 |
| Carton Weight | 145.20 |
| Carton Width | 77.00 |
| Depth | 14.00 |
| Distressing | No |
| Height | 32.25 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Cathedral Black Walnut Veneer and Metal |
| Metal Distressing | No |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 150 lbs |
| Width | 72.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 123.2 |
| Image Role Data | {“638_85287_DKW_room”:[“Room Image 1″],”638_85287_DKW_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_85287_DKW_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 123.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 72 × 32.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.