DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Exuding a global panache with a gold powder finish over a geometric silhouette, the Presido Console Table welcomes you home day after day. Crafted of Walnut Veneers, the Presido has one shelf.
| Carton Height | 36.25 |
|---|---|
| Carton Length | 18.25 |
| Carton Weight | 162.80 |
| Carton Width | 70.25 |
| Depth | 14.25 |
| Distressing | No |
| Height | 32.75 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Walnut Veneers, Resin and Gold Powder |
| Metal Distressing | No |
| Number of Shelves | 1 |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 120 lbs |
| Width | 66.25 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 129.8 |
| Image Role Data | {“638_85219abstract”:[“Abstract Image”,”Abstract Image 1″],”638_85219silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_85219top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 129.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.25 × 66.25 × 32.75 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Transitional |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.