DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
This 3-tiered, square-shaped end table in a soft taupe finish on lacquered burlap and oak veneers with dry-brushing has a tactile texture and organic chic appeal. The tiers can be used as shelves for display or storage.
| Storage | Yes |
|---|
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 27.25 |
| Carton Length | 27.50 |
| Carton Weight | 75.00 |
| Carton Width | 27.00 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 24.00 |
| Material Description | Burlap |
| Number of Shelves | 3 |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 80 lbs |
| Width | 24.00 |
| Wood Distressing Type | Dry brushing and shading |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 64 |
| Image Role Data | {“6120_80116_80_room”:[“Room Image 1″],”6120_85002_80110_116_75906_80_room”:[“Room Image 2″],”6120_80116_80_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6120_80116_80_top”:[“Top Silo Image 1”] |
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.