DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Get your Zen on with the Cascade End Table, combining a lacquered burlap finish with an Oak Veneer top accented by metal inlay on in a soft, serene taupe finish. The airy vibe and square shape is a simple, stylish and practical addition to any living space.
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 28.00 |
| Carton Length | 29.50 |
| Carton Weight | 72.00 |
| Carton Width | 29.50 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 26.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 24.25 |
| Material Description | Burlap and Metal Inlay |
| Metal Distressing | No |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 90 lbs |
| Width | 26.00 |
| Wood Distressing Type | Dry brushing and shading |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 52.1 |
| Image Role Data | {“6120_80117_05_room”:[“Room Image 1″],”6120_80117_05_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6120_80117_05_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 52.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 26 × 24.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Transitional |
| Collection | Cascade |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.