DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Add modern flair to your spaces with this chairside companion, the casual rustic St. Armand Round End Table combining an Acacia Solid Wood top in a light wood finish with a lightly-scaled metal base.
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Alternate Finish Items | 5601-80113-BLK |
| Carton Height | 7.75 |
| Carton Length | 25.25 |
| Carton Weight | 24.25 |
| Carton Width | 25.25 |
| Consolidated Warehouses | Vietnam Consolidated Warehouse |
| Depth | 22.00 |
| Distressing | Yes |
| Height | 25.25 |
| Material Description | Acacia Solids and Metal |
| Metal Distressing | No |
| Style | Transitional |
| Table Shape | Round |
| Top Load Capacity | 75 lbs |
| Width | 22.00 |
| Wood Distressing Type | Tiger scratches |
| Wood Distressing? | Yes |
| Weight | 17.64 |
| Image Role Data | {“5601_80113_LTWD_abstract”:[“Abstract Image”,”Abstract Image 1″],”5601_80110_113_LTWD_room”:[“Room Image 1″],”5601_80113_LTWD_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”5601_80113_LTWD_top” |
| Weight | 17.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22 × 25.25 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
No account yet?
Create an Account

Reviews
There are no reviews yet.