DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Framed end panels | Yes |
| Accent louver doors | Yes |
| Case is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Custom designed hardware | Yes |
| Patterned drawer bottoms | Yes |
| Five interior drawers | Yes |
| Three adjustable interior shelves | Yes |
| All drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides; Dust panel under bottom drawer | Yes |
| Tip restraining hardware | Yes |
| Dimensions | 52.00″W X 19.00″D X 62.00″H |
| Weight | 296.52 lbs |
| Weight | 296.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 52 × 62 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Reviews
There are no reviews yet.