DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Upholstered seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Dimensions | 20.75″W X 23.50″D X 40.75″H |
| Weight | 19.29 lbs |
| Weight | 38.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 20.75 × 40.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Rubbed Black |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
In stock
Reviews
There are no reviews yet.