DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent nail head trim | Yes |
| Side wings with graceful arch | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 18 1/2″ | Yes |
| Seat width: 17 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 24″ and Width Between Arms: 17″ | – |
| Dimensions | 23.00″W X 26.50″D X 39.00″H |
| Weight | 33.07 lbs |
| Weight | 66.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 23 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
In stock
In stock
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Reviews
There are no reviews yet.