DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
Chunky and chic with an intriguing texture and classic silhouette, the Tivoli Console Table covered in German Silver foil creates a punctuation mark of style for any space. The narrow, 14-inch depth makes it versatile for even tight spaces.
| Levelers | Yes |
|---|---|
| Carton Height | 35.00 |
| Carton Length | 17.00 |
| Carton Weight | 72.75 |
| Carton Width | 61.00 |
| Depth | 14.00 |
| Distance Between Legs – Left to Right | 44 |
| Distressing | No |
| Height | 32.00 |
| Material Description | German Silver Foil |
| Metal Distressing | No |
| Style | Transitional |
| Top Load Capacity | 110 lbs |
| Width | 58.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 65.04 |
| Image Role Data | {“6019_80110_113_85001_92_room”:[“Room Image 1″],”6019_85001_92_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”6019_85001_92_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 65.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 58 × 32 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Transitional |
| Collection | 6019-85 & Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
In stock
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
Available on backorder
Reviews
There are no reviews yet.