DON'T MISS OUT
Join Email Family
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
| Constructed of select hardwoods and Oak veneers | Yes |
|---|---|
| Custom designed oversized bar pull in modern black finish | Yes |
| The Pale Oak wood finish enhances the natural beauty of the pin knotty Oak veneer | Yes |
| Grand scaled post with end grain detail in the top gives the cases a sturdy appearance | Yes |
| Six drawers are constructed with dovetail joinery and ball-bearing extension guides | Yes |
| Top drawers have a felt-lined drawer bottom, bottom drawers have a Cedar veneer bottom, all others are veneer drawer bottoms | Yes |
| Dust panel under bottom drawers | Yes |
| Dimensions | 62.00″W X 19.00″D X 36.00″H |
| Weight | 205.03 lbs |
| Weight | 205 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 62 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Available on backorder
Available on backorder
In stock
In stock
In stock
In stock
Reviews
There are no reviews yet.